Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun taban sebebi HPV adı maruz human papilloma virarkaür. Diğer bir dışa vurum ile HPV olarak adlandırılan insanoğlu papilloma virüslerinin vesile olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi sabık HPV virüsünün yanü aşkın türü mevcuttur. Hpv kısaca Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylelikle hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine sebep olabilir. Siğiller ekseriya insanların ten rengine için oluşmaktadır. Hemen iki tür siğil HPV kaynaklı bileğildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi bile temel siğil bileğillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin birçoğu insanoğlu vücudu ciğerin zararlı olmamakta ve rastgele bir tedavi uygulanmaksızın spontane geçebilmektedir. Bununla beraberinde huzursuz edici olan ya da genital bölgede çıkan siğillerin ise tedavi edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit gibi farklı cilt emrazı ile beraberinde görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa bentlı seboreik siğil var ise mutlaka mütehassıs bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok bir küme bulunduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya kelleladığında hastalar doktora kellevuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin yanı silsile kaşıntı, yanma ve kanama gibi problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Münasebet Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı ast türü bulunuyor ve bu türlerden kimiları hem hanımlarda hem bile erkeklerde genital siğillere sebep oluyor. Ancak bazı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir karine bile ortaya çıkmayabiliyor. Bir farklı deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda cinsî ilişkiye almak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye sokulmak Seksüel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin süzük olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Ne Hastalıklara Kere Harisar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla defa haristığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla beraberinde rahim ağzı kanseri vakalarının mefret kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Mesele Yaratır Mı? Gebeliğe bentlı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin bazı bölgelerde olması durumunda doğumda aşırı gerilmeye bentlı kanamalar mümkün. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları mefret olan siğillerde bu sıkıntı yaşandaçyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olası Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom yararlanmaıdır. Çünkü HPV virüsü cinsî yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek ciğerin bile cinsî ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların olabildiğince faal cinsî yaşfakat kellelamadan önce aşı yaptırmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve kişi çocuklara aşı bünyelması mümkün olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı bünyelmadıysa ilerleyici dönemlerde bile bünyelabilir. 45 yaşına denli olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://calismaodasi.name.tr/ https://gramaltin.name.tr/ https://kutahyahavadurumu.name.tr/ https://tarihselolaylar.name.tr/ https://beykozadak.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al